AAA AUTO MÁ NOVÉHO MAJITEĽA

Medzinárodný fond súkromného kapitálu Abris Capital Partners prevezme za 220 miliónov eur asi 95 percent kapitálu v skupine autobazárov AAA Auto Group. Stredajšie podpísanie zmlúv potvrdil manažér vonkajších vzťahov skupiny AAA Auto Michal Hackl.

Transakcia bola povolená zatiaľ českým Úradom pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS). Teraz tento kontrakt čaká na schválenie antimonopolnym úradom u nás, v Rusku a na Ukrajine. Tieto úrady by mali svoje rozhodnutie učiniť do niekoľkých týždňov.

Neočakávame žiadne personálne zmeny alebo zmeny obchodného modelu,” uviedla generálna riaditeľka AAA Auto Karolína Topolová. Proces predaja väčšinového podielu vo firme podľa nej trval dva roky.

Abris sa chce stať stopercentným vlastníkom skupiny AAA Auto. Menšinoví akcionári, ktorí svoje akcie získali pri úpise alebo neskôr pri obchodovaní na burzách v Prahe a Budapešti, môžu svoje cenné papiere ponúknuť na odkúpeniu do konca tohto roka, uviedol Häckl. Podľa sumy, ktorú Abris zaplatí, vychádza cena na akciu 94 korún. Keď vlani AAA z burzy odchádzalo, ponúkalo odkúpenie akcií po 23 korunách, čo je o 32 Kč menej, ako bola upisovacia cena pri IPO. Súčasná cena v RM-Systéme je 78 Kč za akciu.

Cieľom nového investora je pokračovanie v medzinárodnej expanzii týchto autobazárov. Teraz plánuje vstúpiť na poľský a rumunský trh a to najneskôr do roku 2017.

Zakladateľ AAA Auto Group Anthony Denny predal celý svoj podiel ako súčasť transakcie. Jeho podiel činil 81,4 percenta. Spoločnosť Abris si je ale vedomá jeho veľkých obchodných kvalít a tak ho požiadala, aby sa stal jej strategickým poradcom.

AAA Auto prevádzkuje 34 autobazárov v Česku, na Slovensku, v Rusku a Maďarsku. Jej predaje medziročne stúpli o pätinu a to je 48 905 áut. V samotnom septembri sa predaj zvýšil dokonca o 11 percent, to znamená 5 603 predaných jazdených vozidiel.

Zdroj: Novinky.cz